Natural cotton canvas tote features a 4 3/4″ gusset, hook and loop closure and 25″ handles. Complies with Prop 65. 10 1/4″ W x 14″ H x 4 3/4″ D
SKU:Â HNANJ-GVJGR
Item Number: KT0302
Setup charge: $65.00
Packaging: Basics Bulk Shipment
Price from: $5.99
Natural cotton canvas tote features a 4 3/4″ gusset, hook and loop closure and 25″ handles. Complies with Prop 65. 10 1/4″ W x 14″ H x 4 3/4″ D
| Quantity | 100+ | 250+ | 500+ | 1,000+ |
|---|---|---|---|---|
| Price (each) | $7.49 | $6.99 | $6.49 | $5.99 |
Natural cotton canvas tote features a 4 3/4″ gusset, hook and loop closure and 25″ handles. Complies with Prop 65. 10 1/4″ W x 14″ H x 4 3/4″ D
SKU:Â HNANJ-GVJGR
Item Number: KT0302
Setup charge: $65.00
Packaging: Basics Bulk Shipment
| Decoration method | Screen Printing |
|---|---|
| Product dimensions | 10 1/4" W x 14" H x 4 3/4" D |
| Imprint area | 8" L x 8" H on front |
| Second imprint area | 8" L x 8" H on backside |
| Made in | IN |
| Production time | 5 to 7 working days or approximately 1 working days for rush service |
| Color | Natural |
| Products ships from ZIP | 92780 |
You will receive a confirmation email after check out. Simply reply to that email attaching your art with any special instructions. A free mockup/proof will be provided for you to approve before we begin production.