Natural, cotton canvas shopper tote with hook and loop closure and 22″ handles. Complies with Prop 65. 14 3/4″ W x 15 3/4″ H x 3/16″ D
SKU:Â HUEEC-PIIBK
Item Number: KT0202
Setup charge: $65.00
Packaging: Basics Bulk Shipment
Price from: $4.59
Natural, cotton canvas shopper tote with hook and loop closure and 22″ handles. Complies with Prop 65. 14 3/4″ W x 15 3/4″ H x 3/16″ D
| Quantity | 150+ | 250+ | 500+ | 1,000+ |
|---|---|---|---|---|
| Price (each) | $6.09 | $5.59 | $5.09 | $4.59 |
Natural, cotton canvas shopper tote with hook and loop closure and 22″ handles. Complies with Prop 65. 14 3/4″ W x 15 3/4″ H x 3/16″ D
SKU:Â HUEEC-PIIBK
Item Number: KT0202
Setup charge: $65.00
Packaging: Basics Bulk Shipment
| Decoration method | Screen Printing |
|---|---|
| Product dimensions | 14 3/4" W x 15 3/4" H x 3/16" D |
| Imprint area | 10" L x 8" H on front |
| Second imprint area | 10" L x 8" H on backside |
| Made in | IN |
| Production time | 5 to 7 working days or approximately 1 working days for rush service |
| Color | Natural |
| Products ships from ZIP | 92780 |
You will receive a confirmation email after check out. Simply reply to that email attaching your art with any special instructions. A free mockup/proof will be provided for you to approve before we begin production.