The Laguna 32 oz. sports water bottle is made in the U.S.A. from PET and features a pull spout top. Complies with Prop 65. 2 15/16″ W x 9 7/8″ H x 2 15/16″ D
SKU:Â CLZEJ-LFVOX
Item Number: KW2361
Setup charge: $65.00
Packaging: Standard Packaging
Price from: $3.19
The Laguna 32 oz. sports water bottle is made in the U.S.A. from PET and features a pull spout top. Complies with Prop 65. 2 15/16″ W x 9 7/8″ H x 2 15/16″ D
| Quantity | 150+ | 500+ | 1,200+ | 2,400+ |
|---|---|---|---|---|
| Price (each) | $4.09 | $3.79 | $3.49 | $3.19 |
The Laguna 32 oz. sports water bottle is made in the U.S.A. from PET and features a pull spout top. Complies with Prop 65. 2 15/16″ W x 9 7/8″ H x 2 15/16″ D
SKU:Â CLZEJ-LFVOX
Item Number: KW2361
Setup charge: $65.00
Packaging: Standard Packaging
| Decoration method | Screen Printing |
|---|---|
| Product dimensions | 2 15/16" W x 9 7/8" H x 2 15/16" D |
| Imprint area | 2 1/2" L x 4" H on side 1 |
| Second imprint area | 2 1/2" L x 4" H on side 2 |
| Made in | US |
| Production time | 5 to 7 working days or approximately 1 working days for rush service |
| Color | Various |
| Products ships from ZIP | 92780 |
You will receive a confirmation email after check out. Simply reply to that email attaching your art with any special instructions. A free mockup/proof will be provided for you to approve before we begin production.