Drawstring closure sport bag made from 210D poly. Drawstrings double as backpack straps. Complies with Prop 65. 14″ W x 17 1/4″ H x 3/16″ D
SKU:Â PUGLB-IEGZD
Item Number: KT7316
Setup charge: $65.00
Packaging: Basics Bulk Shipment
Price from: $2.85
Drawstring closure sport bag made from 210D poly. Drawstrings double as backpack straps. Complies with Prop 65. 14″ W x 17 1/4″ H x 3/16″ D
| Quantity | 150+ | 250+ | 500+ | 1,000+ |
|---|---|---|---|---|
| Price (each) | $3.75 | $3.45 | $3.15 | $2.85 |
Drawstring closure sport bag made from 210D poly. Drawstrings double as backpack straps. Complies with Prop 65. 14″ W x 17 1/4″ H x 3/16″ D
SKU:Â PUGLB-IEGZD
Item Number: KT7316
Setup charge: $65.00
Packaging: Basics Bulk Shipment
| Decoration method: No selection | Screen Printing |
|---|---|
| Product dimensions: No selection | 14" W x 17 1/4" H x 3/16" D |
| Imprint area: No selection | 9" L x 8" H on front |
| Second imprint area: No selection | 9" L x 8" H on backside |
| Made in: No selection | CN |
| Production time: No selection | 5 to 7 working days or approximately 1 working days for rush service |
| Color: No selection | Black, Blue, Gray, Lime, Navy, Orange, Purple, Red, Yellow |
| Products ships from ZIP: No selection | 92780 |
| color-group: No selection |
You will receive a confirmation email after check out. Simply reply to that email attaching your art with any special instructions. A free mockup/proof will be provided for you to approve before we begin production.