Nylon, Rainbow, Multicolor, O Ring, Neck Strap, Lanyard, Strap, Plastic Clamshell, ID Holder, Identification. Complies with Prop 65. 0.75″ W x 16″ L
SKU:Â CRHEI-CZPTM
Item Number: LT34P
Setup charge: $65.00
Packaging: Bulk
3/4" Smooth Nylon Lanyard with Plastic Clamshell & Swivel Snap Hook
Price from: $2.27
1/2" Dye-Sublimated Waffle Weave Lanyard
Price from: $2.03
Price from: $2.80
Nylon, Rainbow, Multicolor, O Ring, Neck Strap, Lanyard, Strap, Plastic Clamshell, ID Holder, Identification. Complies with Prop 65. 0.75″ W x 16″ L
| Quantity | 100+ | 250+ | 500+ | 1,000+ | 2,500+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Price (each) | $3.66 | $3.11 | $3.03 | $2.94 | $2.80 |
Nylon, Rainbow, Multicolor, O Ring, Neck Strap, Lanyard, Strap, Plastic Clamshell, ID Holder, Identification. Complies with Prop 65. 0.75″ W x 16″ L
SKU:Â CRHEI-CZPTM
Item Number: LT34P
Setup charge: $65.00
Packaging: Bulk
| Decoration method | Screen Print |
|---|---|
| Product dimensions | 0.75" W x 16" L |
| Imprint area | 12" W x 0.5" H on front Side Step & Repeat |
| Second imprint area | 12" W x 0.5" H on front Side Step & Repeat End to End |
| Made in | MX |
| Production time | Approximately 3 working days or approximately 1 working days for rush service |
| Theme | Convention, Education, Security |
| Color | Tie Dye |
| Products ships from ZIP | 79906 |
You will receive a confirmation email after check out. Simply reply to that email attaching your art with any special instructions. A free mockup/proof will be provided for you to approve before we begin production.